Lokale inwestycyjne

Przykładowe lokale w okolicy LESZNA

Lokal użytkowy to jedno pomieszczenie lub zespół pomieszczeń w budynku, wydzielony stałymi przegrodami budowlanymi, który wykorzystywany jest do prowadzenia różnego rodzaju działalności handlowej lub usługowej. Lokalem użytkowym jest na przykład pomieszczenie biurowe, punkt handlowy i usługowy, magazyn, hala produkcyjna, hala przemysłowa, budynek instytucjonalny, kulturalny czy sportowy. Lokalem użytkowym nie jest natomiast pomieszczenie techniczne, gospodarcze ani lokal mieszkalny. W zależności od rodzaju prowadzonej działalności lokal musi spełniać określone prawnie wymogi techniczne, np. odpowiednią wysokość pomieszczeń, brak progów lub innych elementów utrudniających poruszanie się, itp.

Prostym i skutecznym sposobem, aby uzyskać stały przychód z posiadania lokalu, jest jego wynajem. Inwestorzy, którzy nie chcą tracić czasu i pieniędzy z powodu braku najemcy mogą zakupić już wynajęty lokal użytkowy. Lokal z najemcą pozwoli na natychmiastowe korzyści finansowe związane z posiadaniem takiej nieruchomości.

Inwestowanie w ten rodzaj nieruchomości jest szczególnie polecane inwestorom indywidualnym, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakup wynajętego parku handlowego. Ze względu na stosunkowo niewielką powierzchnię oraz rozłożenie kosztów utrzymania budynku na większą ilość właścicieli jest to korzystne finansowo rozwiązanie.

Alternatywnym pomysłem na czerpanie korzyści z najmu lokalu użytkowego jest crowdfunding nieruchomości. Dzięki temu rozwiązaniu osoby o bardzo małych zasobach finansowych mogą nabyć prawo do części lokalu użytkowego. Pomagają w tym platformy crowdfundingu, na których można współinwestować z lokale użytkowe z najemcą już od 3000 zł.

 
Leszno ul. Słowiańska 26, ul. Krasińskiego 20
Historyczne obiekty tuż przy Rynku.
Nieruchomość obejmuje działki o łącznej powierzchni 2 205 m².
Na ogrodzonym terenie znajdują się dwa budynki (w tym piękny, monumentalny gmach poczty z 1884 r.), biurowy o powierzchni użytkowej - 1926,79 m² i biurowo-techniczny - 2006,26 m2 oraz budynek techniczny - 125,70 m².
Zobacz całą ofertę
 
Śrem ul. Wojska Polskiego 7
Do sprzedaży jest prawo użytkowania wieczystego działek o łącznej powierzchni 7710 m² oraz prawo własności do zabudowań posadowionych na tym gruncie: budynku technicznego A o powierzchni użytkowej 1.178,60 m², budynku biurowego B o powierzchni użytkowej 1.001,06 m², budynku technicznego C o powierzchni użytkowej 336,11 m², wiaty o powierzchni użytkowej 23,99 m². 
Zobacz całą ofertę
 
Kościan al. Tadeusza Kościuszki 11A
Budynek biurowo-usługowy z potencjałem na szkołę, blisko parku.
Zgodnie ze Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego przyjętego Uchwałą nr XLIII/445/10 Rady Miejskiej Kościana z dnia 16.09.2010 r., przedmiotowa nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę usługowo-mieszkaniową.
Zobacz całą ofertę
 
Gostyń ul. Sądowa 3
Budynek biurowy wraz z budynkiem pomocniczym (wiatą) o łącznej powierzchni 1809 m2. Budynek główny posiada 2 kondygnacje nadziemne i podpiwniczenie. Wybudowany w latach 70. XX wieku w technologii tradycyjnej - murowany. W środku znajdują się pomieszczenia biurowe, magazynowe, techniczne, pomieszczenia socjalne oraz sanitariaty. Pokoje biurowe to duże powierzchnie, które można wykorzystać na open space. Budynek pomocniczy to obiekt 1-kondygnacyjny o powierzchni 67 m2.
Zobacz całą ofertę
 
Góra ul. Podwale 33a
Nieruchomość obejmuje działki o łącznej powierzchni 2 906 m2.
Na ogrodzonym terenie znajduje się budynek biurowy o powierzchni użytkowej 1 970,24 m2. Obiekt posiada 3 kondygnacje wraz z piwnicą. Wewnątrz obiektu mieszczą się różnorodne pomieszczenia biurowe (m.in. w układzie gabinetowym), pomieszczenia socjalne, gospodarcze i techniczne. Powierzchnie biurowe po odświeżeniu idealne do aranżacji według własnych potrzeb.
Zobacz całą ofertę